Moje Hobby

Na warsztacie od 2015 roku Richelieu. 

 

Okręt zacząłem budować  1 kwietnia 2015 roku.

Ze swej strony dodam, że MM będzie tylko jako podkład podobnie jak to miało miejsce z poprzednim modelem. Model będzie z różnych materiałów i w różnej technice wykonania aczkolwiek koncentruję się na wykonaniu jak największej ilości okrętu z kartonu jako podstawowego materiału.  Plan jest taki by zrobić to w miarę dokładnie, a jak wyjdzie zobaczymy ))
W modelu z MM trzeba będzie zrobić jednak sporo poprawek dla tego będę posiłkował się przede wszystkim Planami Modelarskimi jak też opracowaniem 3D Kagero. Chodzi głównie o to że MM nie jest dokładnym odwzorowaniem rzeczywistego okrętu. Tak więc będę przerabiał go trochę.

Na razie tyle idę przerabiać dalej szkielet ))
Mała przymiarka wyciętej części szkieletu oraz szkielet w pełni złożony.

I mamy Richelieu minecraft )
Kadłub wypełniony gotowy do szlifowania ) Fotka1

Kadłub wyszlifowany, wy-szpachlowany i jeszcze raz wyszlifowany )
Pokłady naklejone i pod-szpachlować łączenie pokładów z balsą potem poszycie i znowu imitacja blach )

Część łatwiejsza poszycia zrobiona ) Teraz łączenia blach na bokach dziobie i rufie oraz pokład. Będzie trochę zabawy by to zrobić dobrze. Nie ma oryginalnego pokrycia Ryśka, ale korzystam z planów DUNKERQUE więc pewnie będzie to zbliżone.
Na dziobie też udało mi się to zrobić te dziurkowanie jak w oryginale ))

Ukończyłem poszycie dolne kadłuba. Teraz trzeba dorobić elementy, powiercić otworki i malować. Przy okazji sfotografowałem jak teoretycznie powinno wyglądać poszycie na dnie statku i jak blachy schodzą się na brzegach z poszyciem burt. Może będzie to pomocne dla innych, którzy zapragną wykonać imitację poszycia. Jak ktoś będzie miał pytania służę pomocą.
Zrobiłem też jeden z pokładów.

Kadłub pomalowany podkładem, oszlifowany, znowu pomalowany i oklejony do malowania dna.  Spód kadłuba został pomalowany, polakierowany matem, potem połyskiem dwie warstwy i znowu zmatowiony. Na koniec przetarłem wszystko papierkiem 2000 i wyszło jak wyszło.
Teraz powierciłem bulaje i wklejam w nie złote rurki oraz robię okapniki. Jaka to monotonna praca ( 

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.