Moje Hobby

e

HMS Prince of Wales jest to pancernik klasy King George V jeden z pięciu bliźniaków. W dzieciństwie mając zaledwie 12 lat wpadł mi egzemplarz Małego Modelarza HMS King George V w skali 1/300. Budowałem go równolegle z kolegą i wyszły fajne modele z kartonu, które nie przetrwały do dziś (

Po paru latach kupiłem opracowanie „Profile Morskie 049 - Brytyjski Pancernik Prince Of Wales” i zakochałem się w tym okręcie, a w szczególności w jego kamuflażu z roku 1941. Z budową wahałem się przed długi okres aż w roku 2010 po zbudowaniu P-47 doszedłem do wniosku, że trzeba spełnić marzenie z przed lat i zabrałem się do pracy.

Pewnie wielu z Was stwierdzi, że trzeba było zrobić jakiś inny okręt mniejszy. Tak też uczyniłem i powstał po raz drugi ORP Garland. Uważam jednak, że jeśli się czegoś chce należy do tego dążyć od razu. Może zostało popełnionych parę błędów, ale zapał do pracy powodował że człowiek chciał go budować i ukończyć jak najlepiej. Za to Garland został zrobiony od tak bez zapału.

Zapraszam więc do galerii i obejrzenia zdjęć całości okrętu który został ukończony po 4 latach 10 miesiącach i 13 dniach został ukończony )

Model został nagrodzony:

- I Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski-Grand PRIX-najlepszy model w konkursie

- I Ogólnopolski Konkurs Statków i Okrętów Naviga klasa "C" pod patronatem Wójta Gminy Przeciszów- brązowy medal w klasie C-2 oraz Złota Kotwica za najlepszy model statków i okrętów Naviga klasa "C"

 

HMS Prince of Wales

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.