Moje Hobby

e

 

 

P-47 Thunderbolt był moim pierwszym modelem po latach rozstania z modelarstwem. Model otrzymałem od Św. Mikołaja ) i nie wypadało go zostawić samemu sobie. Prace nad modelem trwały trzy miesiące i jak po prawie 10 latach przerwy model został ukończony jako poligon doświadczalny. Modelarstwo przez ten okres mojej absencji strasznie się zmieniło. Doszły nowe technologie jak też rodzaje wykończenia modelu.  Udało mi się trochę zastosować nowych technik takich jak Wash lub ślady użytkowania, co zaważyło na ostatecznym wyglądzie modelu.

Zapraszam do galerii.

Był to mój pierwszy żaglowiec nie z kartonu. Kupiłem go jako zestaw z firmy Igra. Jest to czeski zestaw gotowy do złożenia. Bynajmniej tak jest napisane. W trakcie budowy wyszło dużo błędów jak też niedociągnięć.  Zestaw zmodyfikowałem wraz z rozwojem Internetu i dostępem do sieci.  Niestety  okręt ten nie przypomina żaglowca, który stoi w muzeum w Sztokholmie. Próbowałem naprawić błędy, ale prace były zbyd zaawansowane. Został jednak ukończony jako poligon doświadczalny i narzędzie do nauki budowy żaglowców. prace trwały ok 5 lat w okresie od 1995 do 2000 roku.

Zapraszam do galerii.

HMS Prince of Wales jest to pancernik klasy King George V jeden z pięciu bliźniaków. W dzieciństwie mając zaledwie 12 lat wpadł mi egzemplarz Małego Modelarza HMS King George V w skali 1/300. Budowałem go równolegle z kolegą i wyszły fajne modele z kartonu, które nie przetrwały do dziś (

Po paru latach kupiłem opracowanie „Profile Morskie 049 - Brytyjski Pancernik Prince Of Wales” i zakochałem się w tym okręcie, a w szczególności w jego kamuflażu z roku 1941. Z budową wahałem się przed długi okres aż w roku 2010 po zbudowaniu P-47 doszedłem do wniosku, że trzeba spełnić marzenie z przed lat i zabrałem się do pracy.

Pewnie wielu z Was stwierdzi, że trzeba było zrobić jakiś inny okręt mniejszy. Tak też uczyniłem i powstał po raz drugi ORP Garland. Uważam jednak, że jeśli się czegoś chce należy do tego dążyć od razu. Może zostało popełnionych parę błędów, ale zapał do pracy powodował że człowiek chciał go budować i ukończyć jak najlepiej. Za to Garland został zrobiony od tak bez zapału.

Zapraszam więc do galerii i obejrzenia zdjęć całości okrętu który został ukończony po 4 latach 10 miesiącach i 13 dniach został ukończony )

Model został nagrodzony:

I Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski-Grand PRIX-najlepszy model w konkursie

I Ogólnopolski Konkurs Statków i Okrętów Naviga klasa "C" pod patronatem Wójta Gminy Przeciszów- brązowy medal w klasie C-2 oraz Złota Kotwica za najlepszy model statków i okrętów Naviga klasa "C"

 

 

PzKpfw VI Tiger jest to pierwszy model mojej córki ) Wybrała sobie go sama jako nagrodę za dostanie się do szkoły. Byłem zszokowany jej wyborem. Wykonała go mając zaledwie 8 lat. Sama sklejała i malowała aerografem oraz cieniowała pigmentami. Wszystko odbywało się pod moim okiem tak by nie zrobić sobie krzywdy jak też by czołg wyszedł jak najbardziej realnie. Byłem dumny z tego co robi. Zwieńczeniem całości było zajęcie drugiego miejsca na XIX Mistrzostwach Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym - kategoria: broń pancerna. Oraz nagroda dodatkowa za to że była jedyną dziewczynką w konkursie )

Zapraszam do galerii

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.